تک ستاره کره،لی جونگی

 برین ادامه دوتا مصاحبه بخونین

لی جونکی عاشق 32 ساله دو هفته ، بازی در نقش یک پدر سخت بود – قسمت اول

Two weeks’ Lee Junki “As a 32-year-old romantic fool, acting as a dad was difficult” (Part 1)

لی جونکی عاشق 32 ساله دو هفته ، بازی در نقش یک پدر سخت بود – قسمت اول

توضیح مترجم : مصاحبه با لی جونکی هرگز تمومی نداره! در پارت 1 مصاحبه او با تی وی ریپورت ، وی درباره ی درگیری نزدیکش با مرگ، اتفاقات خنده دار و شاد سر صحنه ی مجموعه، رقابتش با پارک هی سان بخاطـــر دخترشون و ستایش شدن تا اوج اسمانها بو سیله ی خبرنگار صحبت کرد

دو هفته ی چهارشنبه و پنجشنبه های شبکه ی ام بی سی تمام شده. لی جونکی هنوز نتونسته به جانگ ته سان اجازه بده ترکش کنه. شاید او خیلی تو نقشش غرق شده بوده که حالا احساس افسردگی و پوچی زیادی میکنه” احساسات من در طــــــول این دو هفته بنظــر اسیب دیده، بجای اینکه از استراحت در خونه احساس شادابی و طــــــراوت کنم حس طـــــــرد و رها شدن بمن دست داده. من ماه های گذشته به عنوان جانگ ته سان زندگی کردم و به دو هفته وابسته شده بودم.

وی میگه: من در طــــول مصاحبه انرژی پیدا میکنم. مصاحبه برای من نوعی شفاست. عذر میخوام چون خیلی هجان زده شدم و پراکنده حرف میزنم.

از شروع تا پایان مصاحبه او تشکر خودش از خبرنگاران رو بر خلاف سایر بازیگران ابراز میکرد. بنظــــــــر با او مصاحبه نمیکردیم بلکه او خودش اینکار رو انجام میداد او شخصا میخواست اینکارو انجام بده. وقتی از او اولین سوال رو پرسیدیم بدون توقف جوابی طــــولانی بهمون داد. شور و شوقش در صحبت کردن بیشتر بمنظـــــور کمک به خبرنگارها بود تا کارشون رو بهتر و با اگاهی انجام بدن.

بازی در نقش پدر سخت تر از بازی در صحنه های اکشن بود

دو هفته سریالی درباره ی مردی به نام جانگ ته سان هست که در طــول دو هفته برای نجات جان دخترش در حال فراره. لی جونکی نقش جانگ ته سان رو بازی کرد که با انواع مشکلات و سختیها دست و پنجه نرم میکنه . مردم حتی میگفتن ” ســـریــالسختی ها و مشقات لی جونکی” اما لی جونکی لبخند میزنه و میگه: من تنها کسی نبودم که سختی میکشیدم. کارکنان خیلی خسته میشدن چون اونها مجبور بودن شرایطـــ سختی رو تحمل کنند. این چیز جالب دیگه ای بود که میخواستم انجام بدم.

غیر از اینها ، لی جونکی به استفاده نکردن از بدلکار و انجام تمام کارهای خطــرناک و اکشن در صحنه معروفه. بجاش این عوامل و کارکنن هستن که نگران جونکی اند. لی جونکی دلایل خودش رو داره: “اگه از بدلکار استفاده کنم، برای مخاطـــب احتمالا جالب نیست و براش جذابیتی نداره، غرورم هم بهم میگه که اونو شخصا باید انجام بدم. ارزوی من اینه که به یه بازیگر همه کاره که میتونه همه چیز رو خودش انجام بده تبدیل بشم.” اما صحنه هایی وجود داره که حتی یک ستاره اکشن خبره هم فک میکنه در حال انجامش داشته میمرده. جونکی صحنه رو اونطــور که بخاطــر میاره توصیف میکنه.

ممکن بود در صحنه ای که تو فشار جریان سریع اب قرار گرفتم جونم رو از دست بدم. این موقعیتی بود که حتی نمیشد از حداقل تجیزات ایمنی درش استفاده کرد. جریان اب واقعا خیلی قوی بود. حتی با اینکه میشد صحنه رو با بدلکار انجام داد ولی نهایتا خودم انجامش دادم چون خودم میخواستم بازیش کنم. حداقل برای 4 تا 50 ثانیه از زمانیکه وارد جریان میشدم نمیتونستم نفس بکشم. قبل از شروع فیلمبرداری صحنه فکر کردم چطـــور ممکنه کسی بخاطـــر فشار سریع اب بمیره، بعد متوجه شدم که ممکنه این کار باعث مرگ بشه. عوامل طــــبیعتا فکر میکردن که خوب بازیش کردم بنابراین نمیتونستم بهشون بگم که فکر میکردم دارم میمیرم. پس از اون متوجه شدم اگه من به دلیل جاه طـــــــلبیم اسیب میدیدم در نهایت باعث زحمت و دردسر همه میشدم. به عنوان بازیگر اصلی، باید مسئولیت پذیر و مراقب خودم باشم.

چنین غیرت و شور و شوق مشابه لی جونکی میتونه در تلویزیون دیده بشه . بخاطـــــــر همینه که لی جونکی ستایش هایی برای کشف دوباره ی خودش در جریان بازی دو هفته دریافت کرد. با اینحال این نوع واکنش از او انتظــــار نمیره” من هنوز نمیتونم اولین روز پخش رو فراموش کنم . امکانش نبود که اولین قسمت رو موقع پخش ببینم چون اون موقع فیلمبرداری داشتیم ، تمام شب رو. بنابراین تو اینترنت سرچ میکردم و نظـــرات روزنامه نگاران و پاسخ فروم ها رو چک میکردم. خبرنگاران، معتادان ســـریــالو طــرفداران تعریف های خوبی نسبت بمن داشتن. هنوزم فریاد افرین عالیه! خودم رو بالای کوه به یاد میارم.”

لی جونکی در واقع تعمق و تامل سخت و طــــولانی ای برای ستاره ی دو هفته شدن داشته. او در مورد اینکه ایا میتونه با وجود اینکه ازدواج نکرده و تجربه ای اینچنینی نداره نقش یه پدر رو بازی کنه نگران بود . اما در نهایت بخاطــر اعتمادش به فیلمنامه نویس سو هیون کیونگ تصمیمش رو گرفت.

“وقتی فیلمنامه رو دریافت کردم گفتم نمیتونم انجامش بدم. اولین قسمت فیلمنامه رو که خوندم متعجب بودم که ایا میتونم مردی 32 ساله رو با یه دختر درک کنم. حتی اگه خوب انجامش بدم اگه طــــــبق انتظـــــار از اب در نیاد بعد باید مدت زمان زیادی در حالت وقفه باشم چون فک میکردم این پروژه یه معامله ی سنگین برای منه. ارشد سون هیونگ جو خیلی عالی نقش پدر رو در “عشقباز” بازی کرده. پس منم میتونستم . یه احمق که حتی یه قرارم نداشته میدونه چطـــــور قسمت منو بازی کنه؟ اما نویسنده سو هیون کیونگ همچنان به من زنگ میزد. بنابراین به ملاقاتش رفتم و از لحظــــه ای که پامو اونجا گذاشتم او شروع کرد به توضیح کار با جزئیات. او با اطـــمینان کامل گفت: این نقش کاملا با اونچه که سو هیون جو انجام داد فرق داره. این عالیه اگه بتونی انجامش بدی و تنها کافیه بمن اعتماد کنی و منو دنبال کنی. این میتونه به لی جونکی الگو بده و کاملا تغییرش بده. بنابراین من به فکر کردن طــــولانیم حتی وقتی خونه رسیدم پایان دادم و بعد از دو روز باهاش تماس گرفتم تا بگم من نقش رو پذیرفتم.”

نویسنده سو هیون کیونگ تعریف ها و نقد های خودش از لی جونکی رو پس نگرفت و بخاطـــــر همین لی جونکی تونست با اگاهی بیشتر در نقش خودش غرق بشه”در طـول جلسه ی فیلمنامه خوانی، اصلا راحت نبود که از یه صفحه بگذرم. من خودم رو سرزنش میکردم که به عنوان یه بازیگر نتونه حتی قیلمنامه شو بخونه و احساس حقارت میکردم. بعد از پخش ، نویسنده ی فیلمنامه هر قسمت رو با دقت میدید و برای من پیغام میفرستاد: لی جونکی شی، این کافی نیست، بهتر انجامش بده. گرچه ممکنه بنظـــــــر سخت گیر بوده باشه اما این منو مصمم تر میکرد. من متوجه شدم که کسی رو داشتم که در پیدا کردن توازن بهم کمک میکرد. او همچنین بمن کمک کرد تا خودم رو با سرعت کارگردان تطـــــــبیق بدم.”

دو هفته بنابر گفته های لی جونکی

داستان دو هفته خیلی محکمه. من هیچ ایرادی درش نمیبینم. به عنوان یک مجموعه داستانی در چارچوب زمان محدود 2 هفته، دارای صحنه هایی بود که بیننده ها رو گیج میکرد. همونطـــــور که داستان پیش میرفت جانگ ته سان که نمیتونست کشته بشه با هوش تر و زرنگ تر میشد و رفته رفته به سوپرمنی که توانایی انجام هر کاری رو داره تبدیل میشد. همچنین لحظــاتی بود که جانگ ته سان حتی از از دادستان پارک جو کیونگ هم دقیق تر عمل میکرد. لی جونکی همچنین بر الزامات دراماتیک ( عناصر لازم برای اثر دراماتیک ) تاکید کرد

در ســـریــالجانگ ته سان نا امید بود. او نیاز به زنده موندن و ازاد کردن خودش از اتهام قتله. از منظـــــر دادستان اونها میتونستن با استفاده از ایده های جانگ ته سان چاره ی برای این پرونده پیدا کنند. دادستان به حرفای ته سان گوش میکرد نه برای اینکه اونا بی فایده بودن. در این دوره ی زمانی کوتاه چیزهای زیادی بودن که دادستان باید بهشون دقت میکرد.

میخنده و تعریف میکنه که او و کیم سو یون برای داشتن خطــ های زیاد با هم سروکله میزدن” سو هیون نونا واقعا دیالوگ های زیادی برای گفتن داشت. بنابراین بهش میگفتیم بره استراحت کنه و کارو بسپره به من. گرچه نویسنده ی فیلمنامه در دادن فیلمنامه به ما تاخیر نداشت اما انتشار فیلمنامه ی کامل هر قسمت وقت گیر بود بنابراین ما بشدت در حال حفظـ کردن دیالوگ هامون تا اخرین لحظـــــه بودیم. او به شوخی میگه اگه به این شدت درس خونده بودیم حتما تو دانشگاه ملی سئول به عنوان حقوق دان فارغ التحصیل میشدیم.(میخنده)”

در فیلم صحنه ای که جانگ ته سان دخترش سوجین رو در یک نگاه میشناسه قابل درک بود ولی خیلی واقعی بنظــر نمیرسید. لی جونکی افکارش رو در این مورد اینطـور بیان میکنه:” چون به او گفته شد که یه دختر داره قلبش پر از هیجان و نگرانی بود، بنابراین از دیدن سوجین احساساتی شد.” لی جونکی عنوان میکنه که اون لحظـــــه که جانگ ته سان اولین احساسات رو به عنوان پدر تجربه میکنه خیلی سخت بوده.”

” در طـــــول بازی در نقش پدر،به دلیل نیاز به ایجاد حس پیوند با این شخصیت، من زیاد با کارگردان بحث میکردم بنابراین توضیحات خیلی مفصل بود. انواع متفاوتی از احساسات ظــــریف باید بیان میشد. باید با این فکر بازی میکردم که چه احساسی داشتم اگر دخترم روبروی من ایستاده بود و حس جاذبه متقابل نسبت به کسی که از گوشت و خون منه. اپیزود 1 و 2 واقعا مشکل بود چون این دو قسمت در واقع توضیح میده که جانگ ته سان چه جور شخصیتیه. از زمان اولین جلسه فیلمنامه خوانی من استرس لازم رو برای تمرکز و خلق کارکتر جانگ ته سان دریافت کردم.”

با اینحال بازی لی جونکی از نگرانی های او متمایز بود و هر بار باعث شگفتی میشد. ناشیگری و نا اشنایی او به عنوان یک پدر به سختی قابل تشخیص بود. او بیش از حد انتظـــارات بود.صحنه های به یاد ماندنی لی جونکی جایی بود که او عشقش را به عنوان پدر نشان میداد. بازی پرحرارت او حتی اشک عوامل را هم دراورد.

“خیلی سخته که عوامل در سکوت در طـــــــول فیلمبرداری گریه کنن اما این اتفاق سه بار در طـــــول کار اتفاق افتاد. یکیش صحنه ای بود که من به خونی که قرار بود در طـــــــــول پیوند مغز استخوان به سوجین میداد نگاه میکردم. این هیچ بازی ای نبود در طــــول فیلمبرداری جز نگاه کردن. اما این احساس به طــــــور غیر منتظــــره ای بوجود اومد و باعث حیرت کارگردان شد. در صحنه ای هم که سوجین برای من ارزوی “تولدت مبارک” میکنه و همینطــور صحنه ای که من به”هانچی گوک” التماس میکنم، مدیر فیلمبرداری و کارگردان و حتی عوامل صحنه چشماشون پر از اشکه. داشتن چنین احساسات واقعی در طــــول فیلمبرداری واقعا عالیه و اونها در حافظـــــه ام حک شده و باقی میمونه.”

لی جونکی در فیلم واقعا به بازیگر دختر بچه لی چامی که نقش دخترش رو بازی میکرد عشق میورزید. او لبخند پدرانه اش رو هر بار که اسم لی چامی ذکر مید نشون میداد. لی جونکی دائم از او تعریف میکنه” او بازیگر اصلی واقعی ســـریــالماست بازخورد واکنش های او واقعا به من کمک میکرد”. لی جونکی حتی سخت کار میکرد و حرکات اکشن رو انجام میداد تا هدیه ای باشه برای تسخیر قلب لی چامی.شایعه بود که او و پارک هی سان که نقش مادر چامی رو بازی میکرد بر سر لی چامی رقابت دارن.

“هی سان و چامی همیشه و هر روز با هم بودن. اما تمام اونچیزی که من انجام میدادم فکر کردن به او بود،پس فکر کردم باید حداقل براش یه چیزی بخرم. این یه مبارزه نبود ولی من فکر کنم برنده شدم. چامی برای من یه پیغام صوتی فرستاد” دلم برای بابا لی جونکی و مامان پارک هی سان تنگ شده”. لی جونکی حتی یه تدی خرسه ی بزرگ برای لی چامی خرید.” این قدم اخر بود ولی لی چامی قلبش رو برای من باز نکرد. فکر کردم یه هدیه ی بزرگ باید خوب باشه بنابراین بهش یه خرس بزرگ دادم. علاوه براین من در طـول بازی دائم بهش فکر میکردم و جدا شدن از او خیلی ناراحت کننده بود. یه خاطـــره ی ویژه لازم بود. با اینکه بهش گفتم که براش 100 تکه هشت پای سرخ شده میخرم اما انگار این ایده چندان هم تازه نبود چون هی سان قبلا براش خریده بود”. (میخنده)

دو هفته با یک پایان باز به اتمام رسید. گرچه ته سان جان دخترش رو نجات داد ولی همچنان خانواده اش رو ترک کرد. در طــــول 8 سال او فقطـ دو هفته به عنوان پدر زندگی کرد. این پایان اشاره به این داره که او به عنوان یه پدر بهتر در اینده میتونه برگرده. در حقیقت، نویسنده ی فیلمنامه سو هیون کیونگ از لی جونکی سوال کرده بود پایان دلخواهش در قسمت اخر چیه. لی جونکی هرگز این لحظـــــه رو فراموش نمیکنه، چون نویسنده ی فیلمنامه ی سختگیر سو هیون کیونگ که او بهش خیلی احترام میذاره او رو به عنوان جانگ ته سان تصدیق کرده.

“نویسنده از من پرسید. از دیدگاه لی جونکی. این خوبه که من جای جانگ ته سان باشم.این بزرگترین خوشی برای منه. گرچه من گفتم این میتونه خوب باشه اگه جانگ ته سان بمیره ، نویسنده خیلی غمگین شد. غرق شدن در غم همچنین میتونه ناراحتی و رنج زیادی برای تماشاگران به ارمغان بیاره. او پرسید جونکی درباره ی پایانی که امید به زندگی و بهبودی رو برای بیننده ها به ارمغان میاره چه احساسی داره. گفتم البته که من به خواست نویسنده احترام میذارم. بخاطــــر همینه که ما ایده ال ترین پایان رو در انتهای ســـریــالداریم .”

به عبارت دیگه، بازی لی جونکی توسط بیننده ها، عوامل، کارگردان و حتی نویسنده ی فیلمنامه تصدیق شده. این ستایش و تمجید را میتوان به عنوان پاداش برای سه ماه کار سخت در نظــــر گرفت. قطـــعا اگر لی جونکی نبود شخصیت جانگ ته سان با چنین جذابیت و زیبایی جان نمیگرفت

English_ Persian Translation by Masi


لی جونکی : حرفه خوانندگی؟ به هیچ وجه! به دلیل اینکه مسخره به نظر میام


بازیگر لی جونکی دستانش را تکان میدهد و احتمال اینکه او حرفه خوانندگی داشته باشد، را رد میکند.

در مصاحبه اخیرش در ایتائه ون کافه در سئول، او گفت : ” خوانندگان برجسته ی زیادی داریم و همینطور خوانندگان متعددی که متحمل تمرینات سختی شدن ، بنابراین، مسخره به نظر میاد اگه من خواننده بشم. ” او تأکید کرد : آلبوم های من بیشتر برای خدمت به طرفدارامه تا تلاش برای خواننده شدن.

 لی جونکی در مورد آلبوم جدیدش گفت : ” ضبط رو ماه بعد شروع خواهم کرد. اگر چه میخواستم زودتر شروع کنم اما ” دو هفته ” خیلی وقت نیست که تموم شده بنابراین هنوز باید باهاش درگیر باشم. ” او به آرامی گفت : ” به عنوان یه هدیه به طرفدارام بهش نگاه میکنم اما باید کارهارو با فراغت خاطر پیش ببرم. درسته؟ “

” دلم میخواد با طرفدارام ارتباط برقرار کنم اما به دلیل مسائل کپی رایت، نمیتونم ترانه های بقیه خوانندگان رو  بخونم، بنابراین، این بهترین کاریه که میتونم انجام بدم . ” وی یک توضیح ساده در مورد آلبوم داد و آرزوی خودش رو اینطور بیان کرد : ” امیدوارم که اون یه خاطره خوب برای طرفداران بشه “

لی جونکی اخیرا بازی در سریال “دو هفته ” را به اتمام رساند و در حال حاضر مشغول انتخاب کار بعدی خویش است.

توجه : این یک ترجمه کامل نیست و پاراگراف های مربوط به آلبوم های قدیمی، حذف شده اند

Leejoongi-fans.comدسته بندی : مصاحبه , اخبار ,
تاریخ: 09:35 ب.ظ - پنجشنبه 16 آبان 1392 | نویسنده: Elmira LJG |


 

» 2013.12.14 ‘JG NIGHT’ AT HOME Fancam Videos ( پنجشنبه 28 آذر 1392 )
» TW/weibo 2013.12.15&17 ( پنجشنبه 28 آذر 1392 )
» LEE JOON GI ASIA TOUR JG NIGHT ( سه شنبه 26 آذر 1392 )
» TW/weibo 2013.12.14&15 ( دوشنبه 25 آذر 1392 )
» TW/weibo 2013.12.11 ( جمعه 22 آذر 1392 )
» To. My Dear… letter from Lee Joon Gi ( جمعه 22 آذر 1392 )
» Coming Back-Fever(MV)i ( جمعه 22 آذر 1392 )
» Leejoongi Mini Album(My Dear)i ( سه شنبه 19 آذر 1392 )
» TW/weibo 2013.12.08 ( دوشنبه 18 آذر 1392 )
» JG Calendar ( یکشنبه 17 آذر 1392 )
» Day to night ( یکشنبه 17 آذر 1392 )
» Fan art ( یکشنبه 17 آذر 1392 )
» AJ [Alternative Jay] Magazine vol.02 ( یکشنبه 17 آذر 1392 )
» JG World ( شنبه 16 آذر 1392 )
» TW/weibo 2013.12.04&5 ( شنبه 16 آذر 1392 )

 ایجاد کننده وبلاگ : Elmira LJG

  • کل بازدید ها :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بروز رسانی :

 T ♕ aragirls
 LJG FANSITE

 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic